České odrůdy česneku
trdiční česká kuchyně pouze s tradičním českým česnekem

Nabídka česneku pro letošní rok 2018

Anton

Ozimý širokolistý nepaličák. Někdy tvoří krátký stvol s pacibulkami. Cibule středně velké, barva vnějších suknic šedobílá s výraznými fialovými skvrnami, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké, v počtu 8 - 12. Listy střední až dlouhé, vzpřímené, tmavě zelené. Vysoká odolnost vůči hospodářsky významným virům je dána geneticky. Výnosná odrůda, hmotnost cibulí střední, skladovatelnost dobrá. Chuť příjemná, jemná.

,- Kč/Kg není v prodeji

Bjetin

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8. Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené. Velmi výnosná skladovatelná odrůda. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.

,- Kč/Kg není v prodeji

Vekan

Ozimý paličák. Cibule středně velké, barva vnějších suknic je bílá s výraznými fialovými skvrnami, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké v počtu 8 - 12. Listy vzpřímené, modrozelené. Vysoká odolnost proti hospodářsky významným virům je dána geneticky. Výnosná odrůda, hmotnost cibule je střední, skladovatelnost dobrá - do dubna až května. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

180,- Kč/kg (vyprodáno)

Lukan

,- Kč/Kg není v prodeji

Ozimý širokolistý nepaličák. Cibule střední až velké, ze strany ploše kulovité, základní barva obalových suknic šedobílá, fialová skvrnitost závisí na pěstitelské lokalitě. Stroužky v cibuli uspořádány nepravidelně, středně velké, v počtu 8 - 17. Listy vzpřímené, krátké až střední. Hmotnost cibule je střední až vysoká, skladovatelnost je vysoká. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Dukát

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou velké o hmotnosti 75 - 90 g. Přezimování je velmi dobré. Základní barva vnějších suknic je bílá. Počet stroužků v cibuli je 5 - 7. Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám. Skladovatelnost je vynikající, při vhodných podmínkách vydrží až do nové sklizně.

180,- Kč/Kg (vyprodáno)

Slavin

Ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 10 - 14 stroužků. Skladovatelnost do konce dubna. Listy jsou vzpřímené, sytě tmavozelené, rostlina je vysoká. Výnosná odrůda s vynikajícím tříděním tržního zboží. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

,- Kč/Kg není v prodeji

Jovan

Ozimý širokolistý paličák. Cibule střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá, skvrnitost výrazná, fialová, uspořádání stroužků v cibuli pravidelné, velikost stroužků střední až velká, počet stroužků střední (6), bez vnitřních stroužků. Listy vzpřímené, střední až velké. Výnosná odrůda, hmotnost cibule je střední až velká, skladovatelnost je vysoká. Chuť ušlechtilá, velmi ostrá.

,- Kč/Kg není v prodeji

Havran

Ozimý širokolistý paličák. Cibule střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá, skvrnitost výrazná, fialová, uspořádání stroužků v cibuli pravidelné, velikost stroužků velká, počet stroužků střední (6). Listy vzpřímené, velké. Výnosná odrůda, hmotnost cibule je střední až velká, skladovatelnost je vysoká. Chuť ušlechtilá, velmi ostrá.

180,- Kč/Kg (vyprodáno)

Drobný česnek

Velikost palic v průměru 3cm - 4cm (mix odrůd)

120,- Kč/Kg (vyprodáno)

Česnekové copy - věnce

Nabízíme možnost vázání česnekových copů na objednávku ve váhovém rozmezí 0.5 kg - 5 kg

200,- Kč/Kg (na objednávku) již vyprodáno

Česnekové výhonky

již nedostupné - jedná se o sezóní produkt čerstvě sklízený od 15 květena - do 5 červena

50,- Kč/Kg (vyprodáno)

Česnekové výhonky krájené - mražené 500g

40,- Kč/500g (vyprodáno)

Ochutnejte